
Дефіцит овочів в Україні
В Україні спостерігається серйозний дефіцит овочів, що, за словами міністра аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, пов'язано з недостатньою кількістю потужностей для їх зберігання. У своєму інтерв'ю для «Укрінформ» він підкреслив, що проблема зберігання овочів є «болючою темою», незважаючи на те, що країна здатна самостійно забезпечити себе більшістю продуктів.
Причини дефіциту
Коваль зазначив, що близько 35% українських овочів не доходять до споживача через псування під час зберігання. "Продукти, зібрані у вересні–жовтні, вже в лютому–березні не кондиційні", – пояснив він. Міністр вважає, що для вирішення цієї проблеми необхідно розвивати мережу овочесховищ, оскільки дефіцит потужностей оцінюється в 1,1 мільйона тонн.
Заклик до бізнесу
Віталій Коваль закликав бізнес інвестувати в будівництво овочесховищ, підкреслюючи, що це може стати потужним інструментом для стабільності їхнього бізнесу. "Мій заклик до бізнесу – інвестуйте в овочесховища. Це потужний інструмент для стабільності вашого бізнесу", – зазначив він. Міністр також повідомив, що уряд працює над можливістю компенсувати частину витрат на будівництво таких об'єктів.
Стан овочесховищ в Україні
На даний момент в Україні обсяг овочесховищ з регульованим газовим середовищем і підтримкою мікроклімату складає 300 000 тонн, а з природною вентиляцією – 324 000 тонн. За даними Мінагрополітики, загальна потужність нових та реконструйованих сховищ становить 47 000 тонн. В даний час будуються нові овочесховища місткістю 26 000 тонн, а на реконструкції перебувають сховища обсягом 21 000 тонн.
Перспективи розвитку
Міністерство аграрної політики прогнозує, що за умови перерозподілу бюджетних коштів, протягом 2025-2027 років може бути розпочато будівництво 78 овочесховищ. Зокрема, планується збудувати 15 сховищ потужністю 10 000 тонн та 63 сховища – по 3000 тонн. Вартість проекту може сягнути $134 мільйонів.
Таким чином, інвестиції в овочесховища можуть стати ключовим фактором для покращення ситуації з дефіцитом овочів в Україні, що, в свою чергу, позитивно вплине на продовольчу безпеку країни.
Згідно з інформацією Forbes, міністр закликав бізнес до активних дій у цій сфері.
аграрна політика інвестиції овочі продовольча безпека сховищаВідновлення бізнесу в Україні: оптимізм та нові інвестиції
В Україні спостерігається відновлення ділової активності, незважаючи на виклики війни. Опитування показало зростання оптимізму серед підприємців.
18 квітня 2025 р. 13:58
Іноземні компанії готові інвестувати в Україну до $100 млн
Більше 60% закордонних бізнесменів готові вкласти кошти в Україну, незважаючи на війну. Найбільш привабливі сфери для інвестицій – будівництво та енергетика.
07 квітня 2025 р. 15:01
Зростання середньоденних виторгів бізнесу в Україні у лютому
У лютому 2025 року середньоденні виторги бізнесу в Україні зросли на 10%, свідчать дані Державної податкової служби.
19 березня 2025 р. 18:54