
Чехія готова до миротворчої місії в Україні
Чехія готова взяти участь в іноземній місії, яка відправить війська в Україну у разі потенційного укладення мирної угоди. Про це заявив президент Чехії Петро Павел в інтерв'ю "Європейській правді", опублікованому 22 березня 2025 року.
За словами Павела, його країна вже є частиною так званої "коаліції охочих", яка обговорює питання направлення миротворців до України. "Я вірю, що як тільки з'явиться розуміння спільної волі до розгортання сил, Чехія буде частиною цієї коаліції," - зазначив він.
Політичні погляди та безпека
На запитання про скептицизм всередині Чехії щодо відправки миротворців в Україну, Павел відповів, що "різні політики можуть мати різні погляди". Він підкреслив, що якщо буде сильна група європейських держав, готових надати Україні гарантії безпеки, то Чехія повинна бути однією з них. "Я щиро вірю, що ми робимо це значною мірою для самих себе," - додав президент.
Павел також вважає, що угода щодо доступу американців до українських корисних копалин може стати одним з двох компонентів гарантій безпеки для Києва, а другим будуть європейські миротворці. Він зазначив, що через присутність американського бізнесу в Україні "можна очікувати, що вони (США) захищатимуть ці інтереси".
Членство України в НАТО
Відповідаючи на запитання, чому серед гарантій безпеки він не бачить членство України в НАТО, Павел вказав на позицію президента США Дональда Трампа з цього питання. "Ми вже побачили, що американський президент відкинув варіант швидкого вступу України до НАТО. Якщо це стає перешкодою у досягненні мирної угоди, то нехай так і буде," - зазначив він.
Павел вважає, що питання членства України в НАТО не варто знімати з розгляду. "Давайте залишимо це питання відкритим на майбутнє, адже політики приходять і йдуть. У США буде інша влада за три роки," - додав він.
Окупація та міжнародний порядок
Президент Чехії повторив свою тезу про те, що не вірить, що Україна зможе воєнним шляхом повернути окуповані РФ території. Він підкреслив, що юридично їх не можуть визнати російськими. "Якщо ми хочемо зберегти міжнародний порядок, заснований на правилах, де мають значення територіальна цілісність і суверенітет, то ми просто не можемо змиритися з тим, що агресор отримає, як заохочення, законне право власності на окуповані ним землі," - зазначив він.
Павел вважає, що у цивілізованих країн Заходу "немає іншого виходу," окрім як не визнавати окупацію. Він також висловив думку, що країни Заходу можуть "оголосити ці землі, як максимум, тимчасово окупованими." "Але, звісно ж, скільки триватиме ця 'тимчасовість' - оце питання," - додав він.
Президент Чехії вважає, що Сполучені Штати "не прагнуть зруйнувати міжнародний порядок, заснований на правилах, тому що він захищає всіх нас, в тому числі і США".
Ці заяви Павела підкреслюють важливість міжнародної підтримки України в умовах триваючої агресії та необхідність спільних зусиль для забезпечення миру в регіоні.
Джерело: DW
гарантії безпеки миротворці міжнародна підтримка окупація ЧехіяНАТО та Україна: нові заяви США про безпекові гарантії
Спеціальний представник США Стів Віткофф повідомив, що Україна поки не може вступити до НАТО, але обговорюються гарантії безпеки.
22 березня 2025 р. 09:44
Зустріч Зеленського з Павелом: нові ініціативи для України
Президент України Володимир Зеленський обговорив з чеським колегою Петром Павелом ситуацію на фронті та нові ініціативи для підтримки України.
21 березня 2025 р. 18:40
Переговори України з США: Єрмак про мир та безпеку
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив про відкритість Києва до переговорів з американською делегацією у Джидді, підкреслюючи важливість безпеки.
11 березня 2025 р. 12:48
Зеленський закликав до спільних зусиль для миру
Президент України Володимир Зеленський під час засідання "Великої сімки" закликав до спільних дій для забезпечення миру в Україні та світі.
24 лютого 2025 р. 19:58