
Бундестаг відмовив у запрошенні
За даними DW, Посол України в Німеччині Олексій Макеєв привітав рішення Бундестагу не запрошувати представників росії та Білорусі до участі у пам'ятних заходах з нагоди завершення Другої світової війни. Як повідомляє агенція dpa, Макеєв зазначив, що це рішення підкреслює послідовне ставлення німецького Бундестагу і уряду до представників "злочинного режиму".
Пам'ятні заходи
17 квітня Бундестаг оголосив, що послів росії та Білорусі не запросять до парламенту на урочисту церемонію, присвячену 80-річчю капітуляції націонал-соціалістського режиму в Німеччині. Це рішення було ухвалене за рекомендацією зовнішньополітичного відомства Німеччини.
Наголошення на історії
Міністерство закордонних справ Німеччини підкреслило важливість пам'ятати про роль Червоної армії в капітуляції Німеччини 8 травня 1945 року перед союзниками, такими як США, Франція, Великобританія та СРСР. Один зі спікерів міністерства також вказав на неприпустимість "інструменталізації пам'ятних заходів у пропагандистських цілях" на тлі повномасштабної війни росії проти України.
Участь дипломатів
Пресслужба Бундестагу повідомила, що спікерка Юлія Клекнер запросила усіх інших представників дипломатичного корпусу до участі у церемонії. Очікується, що центральну роль в урочистому заході відіграватимуть промови президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмаєра та Клекнер. Це свідчить про важливість заходу та його символічне значення для Німеччини та її партнерів.
Таким чином, рішення Бундестагу не лише відображає політичну позицію Німеччини, але й підкреслює важливість історичної пам'яті у контексті сучасних викликів, з якими стикається світ.
Бундестаг дипломатичні відносини історична пам'ять Німеччина пам'ятні заходиЦеремонія до 80-річчя звільнення Бухенвальда без рф і Білорусі
У Німеччині відзначили 80-річчя звільнення концтабору Бухенвальд. У заходах взяли участь колишні в'язні з різних країн, але без представників росії та Білорусі.
06 квітня 2025 р. 15:48
Німеччина збільшує витрати на оборону та інфраструктуру
Німецькі законодавці проголосували за істотне збільшення витрат на оборону, що може змінити європейську безпеку.
18 березня 2025 р. 15:51
Німеччина змінює конституцію через загрози з боку Росії
Німеччина планує змінити конституцію для збільшення витрат на оборону та інфраструктуру через загрози з боку Росії та невпевненість у підтримці США.
11 березня 2025 р. 16:49