11 квітня 2025 р. 11:08 Брюссель: союзники України обговорюють військову підтримку

Відсутність міністра оборони США

Сьогодні, 11 квітня 2025 року, в Брюсселі відбулася зустріч Групи контактів з оборони України, на якій не був присутній міністр оборони США Пет Хегсет, який взяв участь у заході лише віртуально. Ця група, створена колишнім міністром оборони США Ллойдом Остіном під час адміністрації Байдена, об'єднує близько 50 країн, які регулярно зустрічаються для обговорення військової підтримки України. Це перший випадок, коли міністр оборони США не відвідує зустріч особисто з моменту заснування групи у 2022 році, що сталося через кілька місяців після повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Політичні зміни та нові угоди

Водночас у Санкт-Петербурзі, за інформацією Кремля, високопосадовець адміністрації Трампа Стів Віткофф провів переговори з російським переговорником Кирилом Дмитрієвим. Очікується, що Віткофф зустрінеться з президентом росії Володимиром Путіним, хоча прес-секретар Кремля відмовився коментувати цю інформацію.

Підтримка України

На зустрічі в Брюсселі британський міністр оборони Джон Хілі очолив засідання разом з німецьким міністром оборони Борисом Пісторіусом. Пісторіус зазначив, що рішення адміністрації Трампа взяти участь віртуально не є його справою коментувати.

"З огляду на триваючу агресію росії проти України, ми повинні визнати, що мир в Україні наразі виглядає недосяжним", - сказав він на прес-конференції після зустрічі.

Британський міністр оборони також підкреслив важливість підтримки України, закликавши до "ще більшого тиску на Путіна".

"Наша мета - забезпечити Україні найкращі умови для захисту її суверенітету та стримування майбутньої агресії з боку росії", - додав Хілі.

Нові зобов'язання з військової допомоги

Після зустрічі було оголошено про нові зобов'язання з військової допомоги, які перевищують 21 мільярд євро (23,8 мільярда доларів). Німеччина надасть ще 11 мільярдів євро (12,5 мільярда доларів) військової підтримки Україні до 2029 року, включаючи системи ППО IRIS-T та ракети PATRIOT. Об'єднане Королівство та Норвегія також спільно нададуть додаткові 589 мільйонів доларів на військову допомогу.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив, що пріоритетом для Києва є посилення системи протиповітряної оборони.

"Нам потрібно вирішити проблему нестачі систем ППО, щоб зміцнити захист нашого неба", - зазначив він.

Зеленський також попередив, що росія готує новий наступ, оскільки російська армія активізувала свої дії на фронті.

Зростання цивільних жертв

Нещодавній звіт ООН показав, що в Україні спостерігається значне зростання цивільних жертв від російських атак у березні. Кількість жертв серед цивільного населення зросла на 50% у порівнянні з попереднім місяцем, з принаймні 164 загиблими та 910 пораненими, повідомила Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні.

Ця зустріч у Брюсселі підкреслює важливість міжнародної підтримки України в умовах триваючої агресії з боку росії, а також зобов'язання союзників продовжувати надавати військову допомогу, незважаючи на політичні зміни в США.

агресія Росії військова допомога Зеленський міжнародна підтримка Пет Хегсет

Переговори про мир зірвалися: Україна без підтримки США?

Переговори про мир у Лондоні за участю України та західних союзників зірвалися через відмову США. Питання про підтримку України стає все більш актуальним.

25 квітня 2025 р. 13:36

Зупинка військової допомоги США: наслідки для України

Зупинка військової допомоги США може мати катастрофічні наслідки для України, впливаючи на мораль та обороноздатність країни.

04 березня 2025 р. 15:08

Трамп призупинив військову допомогу Україні: що відомо?

Президент США Дональд Трамп оголосив про призупинення військової допомоги Україні, що викликало занепокоєння серед союзників.

04 березня 2025 р. 06:48

США продовжують надавати Україні військову допомогу без зупинок

Допомога США Україні триває безперервно, підтвердив речник МЗС Георгій Тихий. Військова підтримка включає передачу зброї на понад $1 млрд щомісяця.

27 лютого 2025 р. 16:51