
Brave1 відновлює грантову програму
Кластер оборонних технологій Brave1 оголосив про відновлення грантової програми для виробників, які працюють у секторі defence tech. Як повідомила пресслужба кластера 22 квітня, компанії можуть отримати фінансування в розмірі від 500 000 грн до 8 млн грн на свої розробки.
Умови участі
Податися на програму можуть українські виробники, які є учасниками Brave1 і чиї розробки пройшли оборонну експертизу. Для отримання гранту необхідно мати оцінки: від 4 балів — для 500 000 грн, від 7 балів — для 8 млн грн. Це відкриває нові можливості для інновацій у військовій сфері.
Пріоритетні напрями технологій
Грантова програма Brave1 визначила кілька пріоритетних напрямів технологій, серед яких: - різні типи безпілотних літальних апаратів (БпЛА); - наземні роботизовані комплекси; - водні дрони; - засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ); - боєприпаси та ракетне озброєння; - штучний інтелект.
Серед розробок, які можуть отримати фінансування, є рій НРК, балістичні ракети, катери-мінувальники та дрони-камікадзе на оптоволокні, здатні літати на відстань понад 20 км.
Відновлення програми
Грантова програма вже діяла раніше, але після паузи прийом заявок знову відкритий. Тепер учасникам потрібно надати деякі додаткові документи для підтвердження своїх розробок. Brave1 – це спільна ініціатива Міністерства оборони України, Генерального штабу, Ради національної безпеки і оборони, Міністерства стратегічних галузей промисловості та Міністерства економіки.
Підтримка від держави
Як зазначають в Міністерстві цифрової трансформації України, Сили оборони можуть ставити конкретні завдання розробникам, а компанії отримують профільну підтримку та гранти на розвиток своїх продуктів. За весь час дії програми Brave1 було видано понад 500 грантів на розвиток вітчизняних оборонних технологій. Найбільшу кількість грантів отримали виробники БпЛА, а також наземних і морських роботизованих комплексів.
Фінансування для розвитку
Загалом українські defence tech компанії вже отримали 2,2 млрд грн на свої розробки. Це свідчить про активний розвиток інновацій у військовій сфері та підтримку з боку держави. Як змінювалися пріоритети кластера з моменту заснування у 2023 році та що буде з Brave1 у випадку припинення бойових дій, читайте в наступних матеріалах.
Джерело: Forbes
Brave1 військові розробки гранти оборона технологіїГрант до 8 млн грн: нова програма для виробників озброєння
Міністерство економіки запустило грантову програму «Зроблено для перемоги» для виробників комплектуючих для військової техніки, з максимальним грантом до 8 млн грн.
07 квітня 2025 р. 20:28
Міністерство оборони України затвердило роботизований комплекс «Гулівер»
Міністерство оборони України офіційно затвердило використання роботизованого комплексу «Гулівер» для підрозділів Сил оборони. Комплекс призначений для виконання завдань у складних умовах.
27 лютого 2025 р. 12:53
Міноборони України укладе трирічні контракти з виробниками озброєння
Міноборони України планує укладати трирічні контракти з виробниками озброєння для стабільності виробництва та підвищення боєздатності ЗСУ.
25 лютого 2025 р. 16:45
Проєкт «Лінія дронів» у ЗСУ: нові можливості для безпілотників
У Збройних силах України стартував проєкт «Лінія дронів», що передбачає розвиток підрозділів безпілотних систем з бюджетом 4,6 млрд грн.
03 березня 2023 р. 12:22