Політика

Бориса Акуніна заочно засудили до 14 років колонії в рф

Військовий суд росії засудив Бориса Акуніна до 14 років колонії за звинуваченнями у тероризмі та ухиленні від обов'язків іноагента.

Бориса Акуніна заочно засудили до 14 років колонії в рф

Судовий вирок для Бориса Акуніна

14 липня 2025 року військовий суд у російській Федерації заочно засудив відомого письменника Бориса Акуніна, справжнє ім'я якого Григорій Чхартішвілі, до 14 років колонії. Окрім цього, йому призначено штраф у 400 тисяч рублів та заборону на адміністрування інтернет-сторінок протягом п'яти років після відбуття строку. Про це повідомило російське державне пропагандистське агентство ТАСС.

Звинувачення та обвинувачення

Держобвинувачення вимагало для Акуніна 18 років позбавлення волі. Письменника звинувачують у "сприянні терористичній діяльності", "виправданні тероризму" та ухиленні від виконання обов'язків "іноагента". Зокрема, у звинуваченні фігурує розмова Акуніна з російськими провокаторами, які представилися йому президентом України Володимиром Зеленським та тодішнім міністром культури Олександром Ткаченком. Під час цієї розмови Акунін висловив співчуття щодо ударів української армії по території росії, зазначивши: "У мене кров'ю серце обливається, але я абсолютно розумію, що… А як інакше?"

Реакція Акуніна

Сам письменник у соціальних мережах заявив, що не визнає судовий процес: "Я їхній суд не визнаю. Жодного адвоката представляти мене на їхньому так званому суді я не уповноважував і взагалі ніяк у цьому балагані не беру участі".

18 грудня 2024 року Росфінмоніторинг вніс Акуніна до переліку "терористів і екстремістів". Невдовзі після цього Слідчий комітет рф повідомив про порушення кримінальної справи проти письменника за статтями про "фейки" про армію росії та "публічне виправдання тероризму". 12 січня 2025 року Акуніну в росії надали статус "іноагента", на що він іронічно відреагував, заявивши: "Почуваюся бен Ладеном, якому виписали тікет за неправильне паркування".

Життя в еміграції

Борис Акунін з 2014 року проживає в Лондоні. Він неодноразово відкрито критикував політику президента рф володимира путіна, засуджуючи анексію Криму та російське повномасштабне вторгнення в Україну. Акунін залишається активним у літературній та громадській діяльності, продовжуючи висловлювати свою позицію щодо подій в Україні та росії.

Згідно з інформацією DW, цей вирок є частиною ширшої кампанії проти опозиційних діячів у росії, які критикують режим путіна.

Нове

Протести в Києві: тисячі людей виступили проти закону №12414

У Києві тривають масові протести проти закону №12414, учасники вимагають захистити антикорупційні органи.

41 хвилина

Володимиру Константинову загрожує 12 років за колаборацію

Колишньому голові Верховної Ради Криму оголосили підозру за заклики до війни та колаборацію з рф. Йому загрожує до 12 років ув’язнення.

2 тижні

Валентин Рибін засуджений за співпрацю з окупантами Херсонщини

Колишнього адвоката Медведчука та Шарія засудили до десяти років за підтримку окупаційної влади на Херсонщині.

1 місяць, 2 тижні

Анатолія Шарія засудили до 15 років за державну зраду

Вінницький суд заочно засудив блогера Анатолія Шарія до 15 років ув'язнення за державну зраду, пов'язану з інформаційними диверсіями.

1 місяць, 2 тижні

Суд над журналістами, пов'язаними з Навальним: 5,5 років колонії

Чотирьох журналістів, пов'язаних з опозиційним лідером Олексієм Навальним, засудили до 5,5 років колонії за звинуваченнями у роботі на заборонену організацію.

3 місяці, 1 тиждень

<