23 березня 2025 р. 06:48 Білорусь виробляє зброю для росії: 287 підприємств задіяно

Білоруська військова промисловість

Лідерка білоруських демократичних сил Світлана Тихановська виступила в Раді Європи, де озвучила інформацію про 287 білоруських підприємств, які виробляють зброю для потреб Росії. Ці дані надала організація колишніх силовиків BelPol, яка провела розслідування, результати якого ще не опубліковані. За словами Тихановської, ініціатива виробництва зброї була запущена режимом Лукашенка, що, зокрема, обумовлено економічними інтересами.

Інвестиції Росії в Білорусь

Після початку повномасштабної війни в Україні Росія інвестувала в економіку Білорусі близько півтора мільярда доларів. Частина цих коштів пішла на модернізацію підприємств, створення нових виробництв, закупівлю виробничих ліній та навчання персоналу. Як зазначає представник BelPol Володимир Жигар, усі підприємства, що підпорядковуються Міністерству промисловості та Державному військово-промисловому комітету, працюють з держоборонзамовленням.

Виробництво озброєння

Згідно з інформацією BelPol, на території Білорусі виробляються реактивні снаряди калібру 122 міліметри для системи "Град", артилерійські снаряди, а також понад 30 видів безпілотних літальних апаратів (БПЛА). Білорусь вже поставила в Росію близько тисячі БПЛА, серед яких ударні дрони "Чекан" і "Миротворець". Виробляються також приціли для модернізації радянської бронетанкової техніки, а також повний цикл виробництва набоїв.

Локалізація виробництва

BelPol повідомляє, що режим Лукашенка прагне до повної локалізації виробництва зброї на території Білорусі. Наразі локалізація виробництва БПЛА становить 82 відсотки, решту комплектуючих зазвичай закуповують у Китаї та Ірані. Володимир Жигар зазначає, що для досягнення необхідного рівня виробництва в Білорусі достатньо компетенцій, хоча існують проблеми зі створенням вибухових речовин.

Перспективи виробництва

Згідно з прогнозами BelPol, до 2027-28 років білоруські підприємства зможуть виробляти до 300 тисяч реактивних снарядів для РСЗВ "Град", до 450 тисяч артилерійських снарядів та до 100 тисяч безпілотників. Володимир Жигар підкреслює, що це виробництво не для війни в Україні, а скоріше для можливих майбутніх конфліктів.

Політичні наслідки

Керівник Народного антикризового управління Павло Латушко вважає, що Лукашенко намагається стати незамінним союзником Кремля, використовуючи білоруське машинобудування для ведення війни. Це також допомагає йому виправдовувати репресії та підтримувати страх серед населення. Білоруські демократичні сили, зокрема BelPol, передають інформацію про білоруську військову промисловість урядам країн Європи та США, щоб підвищити ефективність санкцій.

Висновок

Ситуація в білоруській військовій промисловості свідчить про зростаючу мілітаризацію країни, що викликано економічними інтересами та політичними амбіціями режиму Лукашенка. Як зазначає Володимир Жигар, санкції проти підприємств можуть уповільнити виробництво, але не зупинять його повністю.

За даними DW, білоруська економіка дедалі більше мілітаризується, що викликає занепокоєння серед міжнародної спільноти.

білоруська військова промисловість економічні інтереси інвестиції Росії модернізація підприємств озброєння

Україна нарощує виробництво артилерії на фоні загроз

Україна збільшує виробництво артилерії через побоювання скорочення підтримки з боку США. Європейські союзники інвестують у гаубиці українського виробництва.

20 квітня 2025 р. 18:36

росія обходить санкції через виробників добрив для війни

росія використовує компанії з виробництва добрив для обходу санкцій, закуповуючи хімікати для виготовлення вибухівки, повідомляє Bloomberg.

26 березня 2025 р. 16:03

Міноборони уклало контракти на 130 млрд грн з українськими виробниками

У 2025 році Міністерство оборони України підписало контракти на майже 130 млрд грн з 12 виробниками озброєння в рамках ініціативи «Зброя Перемоги».

26 березня 2025 р. 11:09

Польща планує військову підготовку для всіх чоловіків

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск оголосив про плани зобов'язати всіх чоловіків пройти військову підготовку. Це рішення пов'язане з необхідністю зміцнення обороноздатності країни.

07 березня 2025 р. 15:55