Політика

білий дім спростовує обговорення військових планів у signal

білий дім запевняє, що в чаті високопосадовців не обговорювалися секретні військові плани проти хуситів у ємені, незважаючи на випадкове додавання журналіста.

білий дім спростовує обговорення військових планів у signal

Білий дім заперечує обговорення секретних планів

Білий дім наполягає, що в чаті американських високопосадовців у месенджері Signal не було надіслано жодних секретних матеріалів під час обговорення військової операції проти єменських хуситів. Про це у вівторок, 25 березня, у дописі в соцмережі X заявила речниця Білого дому Керолайн Лівітт.

"Ніякі 'воєнні плани' не обговорювалися. Жодного секретного матеріалу у тред не надсилали", - зазначила вона. Лівітт також підкреслила, що офіс юрисконсульта Білого дому надав вказівки щодо безпечнішого спілкування для топ-посадовців адміністрації президента Трампа.

Випадкове додавання журналіста

Цікаво, що журналіста Джеффрі Голдберга випадково додали в секретний груповий чат, де високопосадовці обговорювали деталі військової операції. Сам Голдберг повідомив про це 24 березня в статті, де розповів, що отримав запрошення до чату 11 березня, за чотири дні до офіційного оголошення США про початок операції.

У чаті, за його словами, було 18 учасників, серед яких міністр оборони Піт Гегсет, державний секретар Марко Рубіо та радник із нацбезпеки Майк Волц. Вони детально обговорювали час і цілі ударів, а також можливу реакцію інших країн.

Розслідування та реакція

Детальний план військових дій був надісланий у чат за дві години до початку операції, містячи точну інформацію про комплекти зброї, цілі та строки. Голдберг зізнався, що спочатку сумнівався в автентичності чату, але його сумніви зникли, коли почали падати бомби.

Представник Ради нацбезпеки США Брайан Г'юз повідомив, що уряд розслідує, як номер журналіста потрапив в урядовий чат. Тим часом міністр оборони Гегсет заперечив поширення військових планів у чаті, назвавши Голдберга "брехливим і вкрай дискредитованим так званим журналістом".

Ця ситуація викликала обурення в медіа та серед політиків, адже випадкове додавання журналіста до чату з військовими планами ставить під сумнів безпеку комунікацій у вищих ешелонах влади. Як повідомляє DW, Білий дім продовжує розслідування цього інциденту, щоб запобігти подібним випадкам у майбутньому.

Нове

Китай може атакувати Тайвань за підтримки росії, вважає Рютте

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловив думку, що Китай може попросити росію атакувати Альянс, щоб відволікти увагу перед нападом на Тайвань.

2 години, 24 хвилини

Помилка у Вашингтоні: Журналіст потрапив до чату безпеки США

Журналіст Atlantic випадково потрапив до чату національної безпеки США через помилку радника. Інцидент викликав розслідування у Пентагоні.

2 місяці, 4 тижні

Скандал у білому домі: витік інформації про військові плани сша

Білий дім відреагував на публікацію чутливих повідомлень про військові плани сша, які з'явилися в журналі The Atlantic.

3 місяці, 1 тиждень

Скандал у сша: журналіст випадково потрапив у секретний чат

У сша розгорівся скандал через те, що журналіст випадково потрапив у секретний чат, де обговорювали військові операції в ємені.

3 місяці, 1 тиждень

трамп захистив волца після скандалу з секретним чатом

президент сша дональд трамп підтримав свого радника майка волца після інциденту з випадковим додаванням журналіста до секретного чату.

3 місяці, 1 тиждень