Економіка

Білий дім критикує Amazon за плани щодо тарифів Трампа

Білий дім відреагував на плани Amazon про детальне розкриття впливу тарифів Трампа на ціни, назвавши це "ворожим" політичним актом.

Білий дім відповідає на плани Amazon

Білий дім висловив обурення з приводу повідомлень про наміри Amazon детально розкрити вплив тарифів Дональда Трампа на ціни для своїх клієнтів. За інформацією, опублікованою в Washington Post, Amazon розглядав можливість деталізації витрат для споживачів, які користуються платформою Amazon Haul, запущеною в США минулого року для конкуренції з Shein та Temu. Однак компанія заперечила, що такі плани стосуються її основної платформи електронної комерції.

Політичний тиск на адміністрацію

Реакція Білого дому на цю інформацію свідчить про тиск, з яким стикається адміністрація через нові імпортні податки. Аналітики вважають, що ці податки призведуть до підвищення цін для споживачів і збільшать ймовірність рецесії. На прес-конференції, присвяченій першим 100 дням президентства, прес-секретарка Каролін Левітт заявила, що обговорювала плани Amazon з президентом і стверджувала, що це "ще одна причина, чому американці повинні купувати американське". "Це вороже і політичне діяння з боку Amazon," - сказала вона. "Чому Amazon не робив цього, коли адміністрація Байдена підвищила інфляцію до найвищого рівня за 40 років?"

Тарифна політика Трампа

Дональд Трамп, який знову зайняв пост президента в січні, значно підвищив тарифи, стверджуючи, що це сприятиме розвитку виробництва та збільшенню податкових надходжень для США. Навіть після часткового скасування деяких своїх початкових планів цього місяця, оголошення Трампа залишили багато іноземних імпортів під новими митами щонайменше 10%, а продукти з Китаю підлягають імпортним податкам щонайменше 145%. Ці заходи викликали різке зниження торгівлі між двома країнами та підвищили побоювання щодо шоків у постачанні та нестачі товарів, таких як дитячі візки та парасольки, для яких Китай є основним постачальником.

Захист економічної політики

У вівторок міністр фінансів Скотт Бессент захистив економічну політику уряду та пообіцяв, що тривають торгові переговори з багатьма найбільшими партнерами США. Однак він ухилився від запитань про те, чи веде США переговори з Китаєм, який минулого року став третім за величиною джерелом імпортів до США після Європейського Союзу та Мексики. Деякі бізнеси вже почали деталізувати витрати від нових заходів для споживачів, серед яких Shein та Temu, які вже оголосили про підвищення цін.

Взаємини Трампа та Amazon

Згідно з аналітиками, продавці з Китаю становлять близько половини постачальників на Amazon у США. Плани Amazon щодо деталізації впливу тарифів на ціни для споживачів вперше були опубліковані Punchbowl News у вівторок, посилаючись на анонімне джерело. Компанія не відповіла на запит BBC про коментарі. Засновник Amazon Джефф Безос, який приватно володіє Washington Post, зустрічався з Трампом після виборів і хвалив його зусилля щодо дерегуляції та зниження податків. Amazon була серед багатьох бізнесів, які пожертвували гроші на інавгурацію президента, а Безос отримав почесне місце на заході. Проте між двома чоловіками існували напружені стосунки в минулому. Трамп неодноразово критикував Amazon та Washington Post під час свого першого терміну, тоді як Безос у 2016 році звинуватив Трампа у використанні риторики, яка "підриває нашу демократію". У 2019 році Amazon подала позов проти Пентагону, стверджуючи, що їй було відмовлено у контракті на 10 мільярдів доларів через рішення Трампа "переслідувати свої особисті та політичні цілі".

Згідно з інформацією BBC, ситуація навколо тарифів та їх впливу на ринок продовжує залишатися напруженою, і подальші дії Amazon можуть суттєво вплинути на споживчі ціни в США.