BGV Group Management про стабільність активів
BGV Group Management запевняє, що будь-які юридичні дії з боку попереднього власника заводів «Аерок» не завадять ані роботі підприємств, ані реалізації інвестиційної програми. Про це йдеться у коментарі групи, який є у розпорядженні Forbes.
Юридичний аудит перед угодою
Компанія «Трайдент Геоінвест Україна», яка стала власником активів «Аерок» за результатами приватизаційного конкурсу, ще на етапі підготовки до угоди провела юридичний і фінансовий аудити. За результатами аналізу, «виявлені ризики були класифіковані як допустимі та контрольовані», йдеться у коментарі.
Стратегія розвитку та інвестиції
Компанія заявила, що стратегія розвитку активів залишилася незмінною. «Трайдент Геоінвест Україна» продовжує інвестувати в модернізацію та розширення виробничих потужностей. У липні 2025 року завод у Березані планує відновити виробництво з повним технологічним циклом. У 2026 році, після завершення другого етапу модернізації, планується запуск виробництва на заводі в Обухові. Завдяки цим потужностям заводи зможуть випускати понад 1,15 мільйона кубометрів газобетону на рік, заявила компанія.
Прозорість приватизаційної процедури
«Ми повністю впевнені у прозорості проведеної державою приватизаційної процедури та стабільності правового статусу придбаних компанією на електронному аукціоні активів. Вважаємо, що арбітражна ініціатива з боку колишнього власника жодним чином не повинна вплинути на нашу операційну діяльність чи реалізацію стратегічних планів», – йдеться у коментарі.
Позов від російського мільярдера
Контекстом для цих заяв є позов компанії російського мільярдера Андрія Молчанова проти України в Міжнародний центр з вирішення інвестиційних спорів (ICSID). Позов стосується двох заводів на Київщині, які належали компанії «Аерок» – одному з найбільших виробників газобетонних виробів в Україні. Справу зареєстровано 18 червня.
Виторг та націоналізація
До повномасштабного вторгнення «Аерок» був найбільшим в Україні виробником газобетонних блоків. За підсумками 2021 року виторг «Аероку» становив 1,83 млрд грн, за даними YouControl. Після націоналізації заводи припинили виробництво, виторг компанії скоротився в понад 1500 разів – до 1,16 млн грн торік.
Придбання активів
У грудні «Трайдент Геоінвест Україна» групи BGV Геннадія Буткевича перемогла в аукціоні Фонду державного майна (ФДМУ) з продажу 100% ТОВ «Аерок», запропонувавши 1,89 млрд грн – удвічі вище стартової ціни. У червні 2023 року держава конфіскувала заводи «Аерок» та передала Фонду держмайна. Наприкінці 2024 року їх за 1,9 млрд грн придбала «Трайдент Геоінвест Україна» групи BGV Геннадія Буткевича. На початку червня газобетонні заводи «Аерок» повернулися на ринок під новим брендом – Poriston. Щороку підприємство планує випускати понад 1,15 млн кв. м газобетонних блоків, повідомила пресслужба BGV.
Висновок
Чи може BGV Group Буткевича втратити активи, які купила за 1,9 млрд грн, через позов російського ексвласника – питання, яке залишається відкритим. Проте компанія впевнена у своїй позиції та продовжує реалізовувати свої плани на ринку.