Економіка

бербок: відновлення "північних потоків" неможливе

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена бербок виключила можливість відновлення роботи "північних потоків" під час пресконференції з зеленським.

бербок: відновлення "північних потоків" неможливе

Відмова від "Північних потоків"

На спільній пресконференції з президентом України Володимиром Зеленським у Києві міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що відновлення роботи газогонів "Північний потік" є неможливим. Вона підкреслила, що реалізація таких проєктів становить загрозу для енергетичної безпеки Німеччини та Європи.

"Хибне рішення щодо 'Північного потоку-2' обійшлося нам, тобто німецькому суспільству, дуже дорого. Ще до 24 лютого 2022 року ми отримували багато серйозних застережень від наших східноєвропейських партнерів, зокрема України, країн Балтії та Польщі, що цей газогін не є економічним проєктом, а слугує лише для підготовки наступної агресії", - зазначила Бербок.

Висока ціна незалежності

За словами міністерки, Німеччина заплатила високу ціну за свою залежність від російського газу та нафти. "Президент Росії сам обернув цей газогін проти Європи. Він визнав, що не хоче надалі експлуатувати цей газогін, і це коштувало нам мільярдів євро", - додала вона.

Бербок також підкреслила, що рішення про відновлення роботи газогонів залежить виключно від Німеччини. "Це рішення ухвалив колишній уряд Німеччини, і воно підтримується нинішньою урядовою партією", - зазначила вона, коментуючи публікації західних ЗМІ про можливість обговорення відновлення проєкту між США та Росією.

Безпека Європи

Міністерка наголосила на тісному зв'язку між економічною безпекою та безпекою в Європі, що стало особливо очевидним під час агресивної війни Росії проти України. "Це обернулося вкрай сильним економічним і фінансовим навантаженням на всі європейські держави", - підкреслила вона.

Бербок також згадала про запровадження санкцій проти енергетичного сектора Росії, зокрема проти так званого "тіньового флоту" РФ, який перевозить російську нафту. Вона попередила про загрозу екологічної катастрофи в разі аварії одного з суден цього флоту, що може знищити туристичну галузь країн Балтії, важливу для їхніх економік.

Таким чином, міністерка закордонних справ Німеччини чітко окреслила позицію своєї країни щодо енергетичних проєктів, які можуть загрожувати безпеці Європи.

За даними DW, Бербок підкреслила, що енергетичні питання тісно пов'язані з питаннями безпеки та миру.

Нове

Сем Альтман став фаворитом Трампа в гонці штучного інтелекту

Сем Альтман, гендиректор OpenAI, став новим союзником Дональда Трампа в сфері штучного інтелекту після конфлікту з Ілоном Маском.

0 хвилин

Німеччина розглядає повернення російського газу через "Північний потік"

Німеччина обговорює можливість відновлення постачання російського газу через трубопроводи, незважаючи на війну в Україні.

1 місяць, 3 тижні

Німеччина розглядає переговори з росією щодо "Північного потоку"

Прем'єр Саксонії Міхаель Кречмер закликав до діалогу з росією про газопроводи.

1 місяць, 3 тижні

Фрідріх Мерц підтримав заборону на відновлення "Північного потоку"

Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц підтримав заборону на відновлення роботи газопроводів "Північний потік" у рамках нових санкцій проти росії.

1 місяць, 3 тижні

Перезапуск "Північного потоку": Німецькі політики обговорюють можливості

Депутати Бундестагу обговорюють ідею перезапуску газопроводу "Північний потік" під контролем США, викликавши неоднозначну реакцію в Німеччині.

3 місяці, 2 тижні