Політика

Аварійність тунелю київського метро: посадовці знали про ризики

Генеральний прокурор Руслан Кравченко повідомив, що чиновники КМДА знали про аварійність тунелю метро, але приховували це.

Аварійність тунелю київського метро: посадовці знали про ризики

Визнання Генерального прокурора

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Київської міської державної адміністрації (КМДА) заздалегідь знали про аварійність ділянки тунелю київського метро між станціями "Деміївська" та "Либідська", але свідомо приховували цю інформацію. У своєму Telegram-каналі 11 липня він опублікував записи розмов, які, на його думку, підтверджують цю інформацію.

"Вчора багато писали про кримінальне провадження щодо посадовця Департаменту транспортної інфраструктури КМДА. Чиновники все прекрасно знали і розуміли, просто приховували факти і нічого не робили для виправлення ситуації", - зазначив Кравченко.

Підозри та розслідування

Напередодні у прокуратурі Києва повідомили, що директор Департаменту транспортної інфраструктури КМДА Руслан Кандибор отримав підозру у службовій недбалості через руйнування тунелю метро в грудні 2023 року. Оприлюднені аудіозаписи містять фрагменти розмов, в яких посадовці обговорюють проблеми з витоком води в тунелі, які, за їхніми словами, існували "весь час".

Співрозмовник, визначений слідством як начальник КП "Київський метрополітен", зазначив, що вимивання піску призвело до утворення пустот у тунелі та тріщин. За даними ОГПУ, службові особи, знаючи про ці проблеми, не вжили вчасно необхідних заходів для їх ліквідації.

Ситуація з тунелем

Нагадаємо, що 8 грудня 2023 року з міркувань безпеки на "синій" гілці Київського метро зупинили рух поїздів між станціями "Теремки" та "Деміївська" через розгерметизацію тунелю та появу тріщин у його стінах, що призвело до підтоплення. За даними поліції, закриття станцій завдало міському бюджету збитків у розмірі понад 138,5 мільйона гривень.

Подальші дії прокуратури

Слідство триває, і Кравченко підкреслив, що "крапка в цій історії не поставлена". У липні 2024 року суд у Києві обрав запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту для головного інженера та начальника служби колії, тунельних споруд і будівель метрополітену, яких підозрюють у неналежному виконанні посадових обов’язків.

Що стосується колишнього начальника КП "Київський метрополітен" Віктора Брагінського, то у листопаді йому також оголосили підозру у службовій недбалості. Однак Брагінський був звільнений з посади не через цю ситуацію, а після журналістського розслідування Bihus.info про його статки та майно.

Висновки

Ця ситуація підкреслює важливість прозорості та відповідальності у державних структурах, особливо в питаннях, що стосуються безпеки громадян. Як повідомляє DW, подальші розслідування можуть виявити ще більше деталей про цю справу.

Нове

Зеленський пропонує законопроєкт для захисту НАБУ і САП

Президент Володимир Зеленський анонсував законопроєкт для гарантування незалежності антикорупційних інституцій України.

28 хвилин

НАБУ завершило розслідування щодо хабарництва в СБУ

НАБУ та САП завершили розслідування щодо вимагання 300 тисяч доларів хабаря посадовцем СБУ та його спільниками.

1 день, 8 годин

Державна зрада: колишні співробітники МВС Криму під підозрою

Двох екс-співробітників МВС Криму підозрюють у державній зраді через співпрацю з окупаційною владою росії.

2 дні, 2 години

Київ: працівник прокуратури збив жінку на тротуарі

У Києві працівник прокуратури на автомобілі збив жінку, яка померла в лікарні. Водія затримано, йому оголошено підозру.

3 дні, 6 годин

Обшуки у Кубракова: ДБР розслідує справу Шевченка

Державне бюро розслідувань проводить обшуки у колишнього міністра інфраструктури Олександра Кубракова у справі про шахрайство.

1 тиждень, 5 днів

<