Економіка

Атака Росії: обʼєкти газовидобутку ДТЕК на Полтавщині зупинилися

7 березня Росія атакувала обʼєкти газовидобутку ДТЕК у Полтавській області, внаслідок чого вони припинили роботу. Це вже 17-та атака на газову інфраструктуру України.

Атака на газову інфраструктуру

7 березня 2025 року росія знову завдала удару по енергетичній та газовій інфраструктурі України. Обʼєкти газовидобутку холдингу ДТЕК у Полтавській області припинили свою роботу через завдані руйнування. Як повідомила компанія, це сталося внаслідок масованого ракетно-дронового обстрілу, що триває в різних регіонах країни.

Вплив на видобуток газу

"Сьогодні вранці було атаковано обʼєкти газовидобутку ДТЕК на Полтавщині. Внаслідок завданих руйнувань об’єкти припинили роботу", – йдеться в офіційному повідомленні компанії. Це вже 17-та комбінована атака на обʼєкти газової інфраструктури, за даними групи «Нафтогаз», яка також зазнала обстрілів. Внаслідок цих атак пошкоджено виробничі потужності, що забезпечують видобуток газу.

Реакція уряду

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що рятувальники та енергетики працюють над ліквідацією наслідків атак. "Вживаються всі необхідні заходи для стабілізації енерго- і газопостачання", – підкреслив він. За його словами, росія намагається залишити українців без світла і тепла, обстрілюючи енергетичні обʼєкти.

Зростання імпорту газу

В умовах постійних атак Україна змушена збільшити імпорт газу з Європейського Союзу. Після останніх ракетних атак видобуток газу в Україні міг впасти на 40%. До атак країна видобувала близько 52 млн кубометрів газу на добу, тоді як споживала від 110 до 140 млн кубометрів. Дефіцит покривався за рахунок газосховищ. З початку лютого імпорт газу зріс майже в 10 разів, перевищивши 20 млн кубометрів на добу.

Ця ситуація підкреслює критичну важливість захисту енергетичної інфраструктури України в умовах війни. Як повідомляє Forbes, подальші дії уряду та енергетичних компаній будуть спрямовані на відновлення роботи обʼєктів та забезпечення стабільного газопостачання для населення.