Безпека

Атака на лікарню Нассера: загинув відомий журналіст Хасан Асліх

Внаслідок ізраїльського авіаудару в лікарні Нассера загинув палестинський фотожурналіст Хасан Асліх, який лікувався після попереднього нападу.

Загибель Хасана Асліха

За даними BBC, Внаслідок ізраїльського авіаудару на відділення невідкладної допомоги лікарні Нассера на півдні Гази загинув відомий палестинський фотожурналіст Хасан Асліх. За словами медичних джерел та свідків, напад стався під час дронового удару по хірургічному відділенню лікарні. Асліх перебував у лікарні майже місяць після того, як отримав поранення внаслідок попереднього ізраїльського авіаудару в квітні.

Обвинувачення та контекст

Ізраїльська армія раніше звинувачувала Асліха у причетності до нападу ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня. У квітневому ударі загинув колега Асліха Хельмі аль-Факаві, а кілька інших журналістів отримали поранення. Директор медіа-офісу уряду ХАМАС Ісмаїл аль-Тавбатба заявив, що звинувачення проти Асліха є "фальшивими", підкреслюючи, що він не має політичної приналежності. "Заява окупації про те, що Асліх перетнув кордон і взяв участь у подіях 7 жовтня, є частиною політики дискредитації, яку окупація використовує для виправдання атак на журналістів і медичних працівників", - сказав Тавбатба агентству Reuters 7 квітня.

Визнання та вплив

Асліх опублікував десятки фотографій і відео, документуючи напад ХАМАС зсередини ізраїльської території. Він працював багато років як фрілансер для міжнародних і місцевих новинних агентств, здобувши повагу в Газі за своє широке висвітлення конфлікту, часто документуючи події з передової. У нього більше півмільйона підписників в Instagram, де він документує війну.

Реакція Ізраїлю та міжнародна спільнота

Ізраїльські збройні сили (IDF) у своїй заяві підтвердили, що атакували лікарню Нассера, стверджуючи, що це був "цілеспрямований удар по ключових терористах", але не назвали Асліха. Вони заявили, що лікарня використовувалася ХАМАС для "виконання терористичних планів проти ізраїльських сил і громадян". Ізраїльська армія неодноразово атакувала те, що вона вважає командними центрами ХАМАС, розташованими в лікарнях або укриттях бойовиків. ХАМАС заперечує використання лікарень у таких цілях.

Порушення прав людини

Офіс прав людини ООН засудив те, що він називає "шаблоном смертельних атак на лікарні та в їхніх околицях у Газі", заявляючи, що це може бути кваліфіковано як військові злочини або злочини проти людяності. Війна між Ізраїлем і Газою є найсмертоноснішим конфліктом для журналістів в історії, за даними Інституту міжнародних і публічних справ Браунівського університету, з понад 232 журналістами, загиблими в Газі з моменту атак 7 жовтня.