21 березня 2025 р. 23:08 Атака на газову станцію: Україна та росія звинувачують одна одну

Обмін звинуваченнями

У п'ятницю, 21 березня 2025 року, Росія та Україна звинуватили одна одну в атаці на газову вимірювальну станцію, розташовану в Курській області Росії, всього за кілька сотень метрів від спільного кордону. Ця атака на об'єкт у Суджі сталася всього через кілька днів після того, як США запропонували обом сторонам призупинити атаки на енергетичну інфраструктуру.

Заяви Росії

Міністерство оборони Росії стверджує, що Київ "умисно атакував" станцію, яка перебуває під контролем України з моменту несподіваного вторгнення в Курськ у серпні 2024 року. Москва заявляє, що українські сили підірвали об'єкт під час "відступу з Курської області" з метою "дискредитувати мирні ініціативи президента США".

Відповідь України

Київ назвав ці звинувачення "безпідставними" і стверджує, що вони спрямовані на дискредитацію України та введення в оману міжнародної спільноти. "Справді, станція неодноразово піддавалася обстрілам з боку самих росіян," - зазначили у Генеральному штабі України в пості в Telegram у п'ятницю. За даними українських військових, Росія обстріляла ту ж станцію ракетами всього три дні тому.

Реакція українського керівництва

"Спроби росіян обманути всіх і зробити вигляд, що вони дотримуються режиму припинення вогню, не спрацюють, як і фейкові новини про удари по газовій станції," - написав у п'ятницю керівник Офісу президента України Андрій Єрмак у соціальній мережі X.

Важливість станції Суджа

Газова вимірювальна станція Суджа була останнім маршрутом, через який російський природний газ постачався до Європи через Україну. Транспортування природного газу через Суджу було припинено вранці 1 січня 2025 року після того, як Київ відмовився продовжити контракт.

Контекст конфлікту

Атака на станцію відбулася більше ніж через тиждень після оголошення російських сил про те, що вони відновили контроль над Суджею, найбільшим містом, яке Україна окупувала під час свого вторгнення в Курськ. Окупація частин Курська Україною розглядається як єдиний територіальний важіль у переговорах щодо завершення війни.

Переговори про мир

Президент Росії Володимир Путін погодився тимчасово зупинити атаки на енергетичні об'єкти в Україні після тривалої телефонної розмови з президентом США Дональдом Трампом у вівторок, хоча він не підписав угоду про більш широке припинення вогню для завершення трирічного конфлікту в Україні. У середу президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує паузу в ударах по енергетичних об'єктах після своєї телефонної розмови з Трампом.

війна енергетична інфраструктура обстріли переговори Суджа

Переговори США в Ер-Ріяді: чи можливий мир в Україні?

У Ер-Ріяді тривають переговори США з Україною та Росією, мета - досягнення часткового припинення вогню.

23 березня 2025 р. 22:47

Атаки росії та України: нові удари по інфраструктурі

росія та Україна завдали нових авіаударів по інфраструктурі один одного, незважаючи на заяву путіна про припинення атак на енергетичні об'єкти.

19 березня 2025 р. 05:44

Зеленський: росія не готова до припинення вогню

Президент України Володимир Зеленський заявив, що росія не готова до реального припинення вогню, незважаючи на заяви президента США Дональда Трампа.

18 березня 2025 р. 21:48

Російські війська захопили Суджу, загострюючи конфлікт з Україною

Російські сили оголосили про захоплення Суджі, що загрожує територіальним позиціям України в Курській області. Це може вплинути на мирні переговори.

13 березня 2025 р. 10:12