30 березня 2025 р. 11:48 Арешт шведського журналіста в Туреччині: нові звинувачення

Арешт журналіста

Шведський журналіст Йоакім Медін, який прибув до Туреччини для висвітлення протестів проти ув'язнення мера Стамбула Екрема Імамоглу, був заарештований за звинуваченнями у "членстві в озброєній терористичній організації" та "образі президента". Про це стало відомо 30 березня від адміністрації президента Реджепа Таїпа Ердогана.

Медін, який працює в газеті Dagens ETC, був затриманий 27 березня, коли його літак приземлився в Туреччині, і наступного дня відправлений до в'язниці. В адміністрації президента Туреччини зазначили, що журналіст "відомий антитурецькими новинами" та має зв'язки з терористичною організацією РПК (Робітнича партія Курдистану).

Причини арешту

Згідно з інформацією, прокуратура Туреччини розпочала розслідування проти Медіна через його участь у демонстрації у Стокгольмі в січні 2023 року, під час якої ляльку Ердогана підвісили за ноги. У заяві адміністрації президента йдеться, що Медін був серед 15 підозрюваних, які, як вважають, організовували або рекламували цю акцію. Цей протест викликав обурення у турецької влади, яка навіть викликала посла Швеції в Анкарі.

Реакція медіа

Головний редактор Dagens ETC Андреас Густавссон назвав звинувачення проти Медіна абсурдними. "Він журналіст, і ніхто інший. А заняття журналістикою не повинно бути злочином," - заявив Густавссон в коментарі для агенції AFP. За його словами, наразі вживаються всі можливі заходи для звільнення журналіста, щоб він міг повернутися додому до своєї сім'ї та колег.

Ситуація з журналістами в Туреччині

Арешт Медіна стався через кілька годин після звільнення останнього з 11 журналістів, які були заарештовані на початку тижня за висвітлення протестів. Також варто зазначити, що Туреччина депортувала журналіста ВВС Маркa Лоуена, який висвітлював ці ж протести, після 17-годинного затримання поліцією, яка заявила, що він становить "загрозу громадському порядку". Управління комунікацій Туреччини повідомило, що Лоуен був депортований через відсутність акредитації.

Ця ситуація підкреслює складну атмосферу для журналістів у Туреччині, де свобода слова часто піддається серйозним обмеженням. За даними DW, арешти журналістів стають все більш поширеними, що викликає занепокоєння серед міжнародної спільноти.

арешт журналістика протести свобода слова Туреччина

Протести в Туреччині: арешти журналістів та загроза демократії

У Туреччині тривають масові протести, під час яких арештували журналістів. Ситуація загострюється через політичні репресії.

04 квітня 2025 р. 16:00

Депортація кореспондента BBC з Туреччини через арешт

Кореспондент BBC Марк Лоуен був депортований з Туреччини після арешту в Стамбулі. Він висвітлював протести, викликані арештом мера Стамбула.

27 березня 2025 р. 12:01

Протести в Туреччині: арешт журналістів та заборона мітингів

У Туреччині арештовано семеро журналістів під час протестів у Стамбулі, включаючи фотографа AFP. Це викликало обурення серед правозахисників.

25 березня 2025 р. 20:08

Протести в Туреччині через арешт опозиційного мера Стамбула

У Туреччині спалахнули масові протести через затримання мера Стамбула Екрема Імамоглу. Влада відповіла арештами та заборонами на демонстрації.

20 березня 2025 р. 12:44