Економіка

ArcelorMittal Кривий Ріг планує будівництво ядерного реактора

ArcelorMittal Кривий Ріг розглядає спільний проект з Енергоатомом щодо будівництва малого ядерного реактора для забезпечення енергетичних потреб.

ArcelorMittal Кривий Ріг планує будівництво ядерного реактора

Співпраця з Енергоатомом

За даними Forbes, «ArcelorMittal Кривий Ріг» активно розглядає можливість спільного будівництва малого ядерного реактора разом з Національною атомною енергогенеруючою компанією «Енергоатом». Генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо в інтерв'ю Delo.ua зазначив, що компанія зацікавлена у встановленні одного з малих ядерних реакторів, для яких «Енергоатом» наразі шукає вигідні локації.

Будівництво реактора, за словами Лонгобардо, займе мінімум 5 років, а вартість проекту поки що не визначена. Власником реактора, ймовірно, стане «Енергоатом», тоді як «ArcelorMittal» може гарантувати викуп усієї електроенергії, яку генеруватиме новий об'єкт.

Пошук альтернативних джерел енергії

Крім ядерного реактора, компанія також розглядає можливість будівництва електропічі, вітрової та сонячної електростанції для виробництва зеленої сталі. Лонгобардо підкреслив, що ці альтернативні джерела енергії зможуть покрити лише 25% потреб підприємства, зазначивши, що в Україні клімат не такий сприятливий для сонячної енергетики, як у Саудівській Аравії.

Високі ціни на електроенергію

«ArcelorMittal Кривий Ріг» є найбільшим виробником сталевого прокату в Україні, з потужностями для випуску понад 6 млн тонн сталі на рік. Однак, за останній рік, частка електроенергії в структурі собівартості продукції значно зросла. Компанія споживає 250 МВт⋅год, що обходиться їй у $200 млн на рік.

Лонгобардо зазначив, що ціни на електроенергію в Україні настільки високі, що роблять бізнес неконкурентним. У червні 2025 року «ArcelorMittal Кривий Ріг» платила $135 за МВт⋅год, тоді як в країнах ЄС ціни були нижчими за $100, а у Франції, де активно використовують ядерну енергетику, – взагалі $40 за МВт⋅год.

Вплив війни на енергетичну безпеку

Перебої з електропостачанням, викликані російськими обстрілами, завдали компанії збитків на близько $50 млн. У зв'язку з цим, все більше промислових підприємств, таких як «Метінвест», планують будувати власні електростанції для забезпечення енергетичної незалежності. «Метінвест» планує інвестувати $26 млн у газову генерацію та $18,1 млн у сонячну енергетику в найближчі роки.

Таким чином, «ArcelorMittal Кривий Ріг» не лише шукає нові рішення для забезпечення своїх енергетичних потреб, але й активно працює над зменшенням впливу зовнішніх факторів на свою діяльність.

Нове

Трамп отримав перемогу: Палата представників ухвалила закон

Президент США Дональд Трамп досяг важливої перемоги: Палата представників ухвалила його податково-бюджетний законопроєкт.

0 хвилин

Чорнобильська зона: нові можливості для малих модульних реакторів

У Чорнобильській зоні можуть з'явитися малі модульні реактори для енергетики України. Григорій Іщенко анонсував підписання угоди.

1 місяць, 2 тижні

Метінвест запустить газову генерацію на ГЗК до кінця травня

Компанія Метінвест планує запустити 19 МВт газопоршневих установок на своїх комбінатах до кінця травня 2025 року.

1 місяць, 2 тижні

ArcelorMittal Кривий Ріг запускає доменну піч №6

Криворізький гірничо-металургійний комбінат запустив доменну піч №6, що дозволить збільшити обсяги виробництва чавуну до 3400 тонн на добу.

2 місяці, 3 тижні

ArcelorMittal Кривий Ріг виплатить 13-ту зарплату та підвищить оклади

ArcelorMittal Кривий Ріг оголосив про виплату 13-ї зарплати та підвищення окладів на 5-22% з 1 травня 2025 року, незважаючи на складну фінансову ситуацію.

3 місяці