Економіка

Apple порушила судову заборону, суддя звинуватила у брехні

Суддя США визнала, що Apple свідомо порушила заборону, накладену у справі Epic Games, і звинуватила топ-менеджера компанії у брехні під присягою.

Судове рішення проти Apple

Суддя окружного суду США, Марія Івонн Гонсалес Роджерс, визнала, що компанія Apple свідомо порушила її заборону, яка мала на меті запобігти антиконкурентній поведінці та відкриттю App Store для альтернативних платіжних опцій. У своєму рішенні суддя зазначила, що передасть справу до прокуратури Північного округу Каліфорнії для розгляду можливості кримінального провадження за непокору суду.

Визнання порушення

У своєму рішенні, оприлюдненому в середу, суддя Гонсалес Роджерс вказала, що Apple продовжувала заважати конкуренції, незважаючи на судову заборону. Вона підкреслила, що внутрішні документи компанії свідчать про те, що Apple свідомо порушила заборону, вибираючи найбільш антиконкурентні варіанти.

"Apple знала, що робить, і на кожному етапі обирала найгірший варіант для конкуренції", — написала суддя. Вона також зазначила, що генеральний директор Тім Кук проігнорував заклики виконавця Філіпа Шиллера дотримуватися заборони, дозволивши фінансовому директору Луці Маестрі переконати його не виконувати рішення суду.

Звинувачення у брехні

Суддя також звинуватила віце-президента з фінансів Алекса Романа у брехні під присягою. Вона вказала, що одним із прикладів спроб Apple уникнути виконання заборони стало рішення стягувати 27% комісії з покупок, здійснених поза додатком, тоді як раніше компанія не стягувала жодних зборів.

Реакція Epic Games

У відповідь на рішення суду, засновник Epic Games Тім Свіні оголосив, що компанія поверне Fortnite до App Store в США наступного тижня. Він також запропонував "мирну пропозицію": якщо Apple розширить безперешкодну, безподаткову модель на весь світ, Epic Games поверне Fortnite до App Store і відмовиться від поточних та майбутніх судових позовів на цю тему.

"Немає зборів на веб-транзакції. Гра закінчена для податку Apple. Збори Apple у 15-30% тепер мертві в США так само, як і в Європі відповідно до Digital Markets Act", — написав Свіні у своєму пості.

Висновок

Ця справа підкреслює напруженість між великими технологічними компаніями та регуляторами, а також важливість дотримання антимонопольних норм. Як зазначає BBC, рішення суду може мати серйозні наслідки для Apple та її бізнес-моделі в майбутньому.