Політика

Антиукраїнська кампанія Орбана: результати голосування та реакції

В Угорщині завершилася кампанія проти України, 95% проголосували проти членства України в ЄС. Реакція суспільства неоднозначна.

Антиукраїнська кампанія Орбана: результати голосування та реакції

Антиукраїнська кампанія в Угорщині

В Угорщині завершилася кампанія, спрямована на запобігання вступу України до Європейського Союзу. За даними прем'єр-міністра Віктора Орбана, 95% учасників голосування висловилися проти членства України в ЄС. Ця кампанія, відома під назвою "Голос 2025", викликала широкий резонанс серед угорського суспільства.

Результати голосування

Голосування, яке відбулося 21 червня, залучило близько 2,27 мільйона угорців, що становить приблизно третину виборців країни. Орбан, оголошуючи результати, підкреслив, що має "сильний мандат" для відстоювання позиції Угорщини на міжнародній арені, зокрема на саміті ЄС у Брюсселі. Однак, як зазначають експерти, результати голосування викликають сумніви через відсутність незалежного спостереження за процесом.

Пропаганда та реакції суспільства

Кампанія Орбана супроводжувалася активною пропагандою, що включала відео, плакати та рекламу, які зображали Україну як "мафіозну державу". Александра Сенткіраї, колишня речниця уряду Угорщини, стала обличчям цієї кампанії, заявляючи, що вступ України до ЄС призведе до загрози для угорців. Це викликало хвилю критики та іронії в соціальних мережах, де багато угорців вважають кампанію перебільшеною та маніпулятивною.

Громадська думка

Незважаючи на офіційні результати, опитування, проведене опозиційною партією "Тиса", показало, що 58% угорців підтримують членство України в ЄС. Це свідчить про те, що значна частина суспільства не поділяє позицію уряду. Багато угорських діячів, включаючи науковців та митців, висловили свою солідарність з Україною, засуджуючи пропаганду Орбана.

Відносини між Україною та Угорщиною

Політика Орбана суттєво ускладнила угорсько-українські відносини. Президент України Володимир Зеленський нещодавно критикував Орбана за використання України у своїй передвиборчій кампанії, зазначаючи, що це може призвести до радикалізації угорського суспільства. Міністерство закордонних справ України також висловило стурбованість, назвавши кампанію "Голос 2025" маніпулятивною.

Висновок

Ситуація в Угорщині демонструє, як політичні кампанії можуть впливати на міжнародні відносини та громадську думку. Незважаючи на спроби Орбана очорнити Україну, багато угорців залишаються відкритими до співпраці та підтримки сусідньої країни. Як зазначає DW, подальший розвиток подій залежатиме від політичної ситуації в Угорщині та реакції суспільства на дії уряду.

Нове

Трамп анонсував відновлення постачання зброї Україні

Президент США Дональд Трамп оголосив про відновлення постачання зброї Україні на фоні зростаючих атак росії.

0 хвилин

Віктор Орбан звинувачує Україну у шахрайстві на фоні корупції

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан поширює антиукраїнські заяви, в той час як в країні розгортається корупційний скандал.

3 тижні, 3 дні

Віктор Орбан звинувачує українців у шахрайстві, але сам у скандалі

Прем'єр Угорщини Віктор Орбан поширює фейки про українських шахраїв, в той час як його оточення замішане у корупційних скандалах.

3 тижні, 3 дні

Зеленський критикує Орбана за антиукраїнську політику

Президент України Володимир Зеленський різко розкритикував Віктора Орбана за використання України у власних політичних цілях.

3 тижні, 6 днів

Орбан розпалює ненависть до України через пропаганду

Угорський уряд веде активну кампанію проти вступу України до ЄС, використовуючи пропаганду та дезінформацію.

1 місяць, 4 тижні