
Антирекорд народжуваності в Україні
На конференції "Демографічне майбутнє України: стратегія стійкості та відновлення. Бачення громадянського суспільства", що відбулася 3 березня, перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак повідомила, що показник народжуваності в Україні досяг історичного антирекорду – 0,9 дитини на одну жінку. За її словами, міжнародний показник відтворення населення становить 2,2 дитини на жінку, а середній показник по країнах ЄС – 1,5 дитини.
"До початку повномасштабного вторгнення в Україні цей показник становив 1,16, а зараз знизився до 0,9. Це антирекорд в історії нашої країни", – зазначила Марчак, передає інформагентство "Укрінформ".
Вплив міграції та старіння населення
Низька народжуваність, разом із масштабною зовнішньою міграцією, призвела до стрімкого старіння населення. За останні кілька років середній вік українців зріс з 41 до 45 років.
"Ми дуже стрімко стаємо старшими як нація, і ця тенденція, на жаль, продовжується. Сьогодні співвідношення пенсіонерів до працюючих людей становить один до одного", – додала вона.
Стратегія демографічного розвитку
У зв'язку з цими викликами, одним з основних завдань "Стратегії демографічного розвитку України" є створення можливостей для людей залишатися економічно та фізично самостійними якомога довше.
"Ми маємо подбати про те, щоб старість для нас прийшла якомога пізніше. Реформа пенсійного забезпечення є вкрай актуальною", – підкреслила Марчак.
Вона також зазначила, що Україні слід брати приклад з розвинених країн у розвитку системи надавачів послуг догляду за старшими людьми, що зніматиме з родини обов’язок супроводу літніх членів.
Ці дані свідчать про серйозні демографічні виклики, з якими стикається Україна, і потребу в комплексних рішеннях для покращення ситуації в країні.
Як повідомляє DW, уряд вже працює над стратегіями, які можуть допомогти змінити цю негативну тенденцію.
демографія міграція народжуваність пенсійна реформа соціальна політикаСередній вік працівників в Україні зростає щороку
В Україні середній вік штатних працівників щороку зростає на 4-5 місяців, свідчать результати дослідження Forbes.
28 квітня 2025 р. 11:00
Кількість українських біженців у ЄС зросла до 4,3 млн
Станом на 28 лютого 2025 року понад 4,3 млн українців отримали статус тимчасового захисту в ЄС через війну з росією.
10 квітня 2025 р. 16:03
Зростання антиукраїнських настроїв у Польщі: нові виклики
У Польщі фіксують зростання випадків дискримінації українців, що викликане соціальними та політичними факторами. Експерти б'ють на сполох.
13 березня 2025 р. 12:49
Популярність Міжнародного жіночого дня зросла до 23%
Міжнародний жіночий день 8 березня залишається важливим святом для українців, незважаючи на зниження популярності в останні роки.
08 березня 2025 р. 21:48