Економіка

АМКУ погодив передачу контролю над ОГХК до Цемін Україна

Антимонопольний комітет України затвердив передачу контролю над ОГХК до ТОВ «Цемін Україна», що належить NEQSOL Holding.

АМКУ погодив передачу контролю над ОГХК до Цемін Україна

АМКУ затвердив передачу контролю над ОГХК

Антимонопольний комітет України (АМКУ) ухвалив рішення про передачу контролю над АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (ОГХК) ТОВ «Цемін Україна», яке підконтрольне азербайджанському холдингу NEQSOL Holding. Це рішення стало останнім кроком у процесі приватизації ОГХК, про що повідомила пресслужба комітету.

Ключові факти про угоду

Згідно з рішенням АМКУ, ТОВ «Цемін Україна» отримало право контролювати ОГХК, що є найбільшим в Україні підприємством з видобутку титанової сировини. Комітет розглядав цю справу з грудня 2024 року, і тепер «Цемін Україна» може завершити процес набуття контролю над компанією.

Володимир Лавренчук, регіональний директор NEQSOL Holding в Україні, зазначив, що це рішення є важливим етапом у приватизації в умовах повномасштабної війни. Він підкреслив, що як стратегічний інвестор, NEQSOL Holding принесе в ОГХК світову бізнес-експертизу для трансформації компанії в сучасного глобального гравця титанової галузі.

Плани інвестора

NEQSOL Holding зобов'язується дотримуватись умов приватизації та має плани щодо модернізації ОГХК, розробки нових продуктів з використанням глибокої переробки сировини, а також розширення присутності продукції компанії на світових ринках, дотримуючись міжнародних санкцій.

Контекст приватизації

Приватизаційний онлайн-аукціон із продажу державного пакета акцій ОГХК відбувся 9 жовтня 2024 року, а переможна ставка склала 3,9 млрд грн. Єдиним претендентом на купівлю ОГХК було ТОВ «Цемін Україна», яке належить NEQSOL Holding. У листопаді 2024 року 3,94 млрд грн від продажу надійшли до державного бюджету.

NEQSOL Holding є міжнародною групою компаній, що веде бізнес у 11 країнах, і володіє в Україні другим за величиною мобільним оператором «ВФ Україна» (ТМ «Vodafone Україна»). Засновником холдингу є азербайджанець Насіб Гасанов.

ОГХК входить до десятки найбільших видобувників титанових і цирконієвих руд у світі та є найбільшою в Європі. У 2020 році компанія виробила майже 350 000 тонн концентратів титанових руд і циркону. До складу ОГХК входять Вільногірський гірничо-металургійний комбінат у Дніпропетровській області та Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат у Житомирській області.

Висновок

Це рішення АМКУ є важливим кроком у розвитку титанової промисловості України, що може суттєво вплинути на економіку країни в умовах сучасних викликів. Як зазначає пресслужба NEQSOL Holding, компанія готова до виконання всіх зобов'язань, пов'язаних із приватизацією ОГХК.

Детальніше про цю подію можна дізнатися з матеріалів Forbes.

Нове

Зустріч України і росії у Стамбулі: обміни полоненими тривають

У Стамбулі відбулася зустріч делегацій України та росії, де обговорили обміни полоненими, але не досягли прогресу у питанні припинення вогню.

23 хвилини

Американські фонди отримали контроль над терміналом «Олімпекс»

Американські інвестиційні фонди Argentem Creek та Innovatus Capital отримали контроль над терміналом «Олімпекс» в Одеському порту після судових розглядів.

1 тиждень, 2 дні

Ковальська оскаржує рішення суду щодо CRH та цементних заводів

Промислово-будівельна група «Ковальська» оскаржує рішення суду про купівлю цементних заводів ірландською компанією CRH.

3 тижні

Ковальська програла суд щодо угоди з CRH на цементні заводи

Північний апеляційний суд відмовив Ковальській у скасуванні дозволу АМКУ на купівлю цементних заводів ірландською компанією CRH.

3 тижні, 2 дні

Кернел Веревського планує придбати агрохолдинг ІМК

Агрохолдинг Кернел Андрія Веревського подав заявку на придбання ІМК, яку розгляне Антимонопольний комітет України.

2 місяці, 1 тиждень

<