
Судовий вирок для Буаалема Сансала
Алжирський суд ухвалив рішення про п'ятирічний термін ув'язнення для 80-річного письменника Буаалема Сансала. Його звинуватили у підриві територіальної цілісності країни після того, як він в інтерв'ю французькому праворадикальному медіа висловив думку, що під час колоніальної епохи Франція надала Алжиру занадто багато землі, а Марокко — занадто мало. Також він зазначив, що спірна територія Західної Сахари історично належала Марокко.
Сансал був заарештований минулого року, і під час утримання під вартою його здоров'я погіршилося, що призвело до госпіталізації. Цей випадок викликав хвилю підтримки з боку інтелектуалів та політиків, серед яких нобелівський лауреат з Нігерії Воле Соїнка та президент Франції Еммануель Макрон.
"Арбітражне затримання Буаалема Сансала, на тлі його тривожного стану здоров'я, є одним із елементів, які потрібно вирішити, перш ніж довіра між нашими країнами може бути повністю відновлена," — заявив Макрон у лютому.
Дипломатичні наслідки
Ситуація навколо Сансала стала центром загострення дипломатичних відносин між Парижем та Алжиром. Як зазначили його друзі, він став "пішаком" у складних відносинах між цими країнами. Алжир, який колись був важливою французькою колонією, здобув незалежність у 1962 році після запеклої війни. Відносини між Алжиром та Францією завжди були напруженими, але досягли нового піку минулого року, коли Франція підтримала претензії Марокко на Західну Сахару, в той час як Алжир підтримує групу Полісаріо, що бореться за незалежність цієї території.
У відповідь на цю образу Алжир відкликав свого посла з Парижа. Три роки тому Алжир також розірвав дипломатичні відносини з Марокко. Після рішення суду в середу адвокат Сансала звернувся до президента Алжиру Абдельмаджида Теббуна з проханням проявити "гуманність" до письменника.
Літературна спадщина
Сансал відомий своїми антиісламістськими поглядами та критикою алжирського уряду. Його противники стверджують, що він є улюбленцем правих, які задовольняють їхні упередження. Лідер французької правої партії Марін Ле Пен назвала Сансала "борцем за свободу та сміливим противником ісламізму". Хоча раніше його вік повідомляли як 75 років, його видавці Gallimard підтвердили, що йому насправді 80.
Серед найвідоміших творів Сансала — "2084" — сатира на релігійний радикалізм, яка отримала Гран-прі Французької академії десять років тому. Його наступний роман "Vivre" має вийти в травні і розповідає про обрану групу людей, які мають колонізувати нову планету, оскільки Земля наближається до апокаліпсису.
Додаткова інформація надана BBC.
Алжир Буаалем Сансал дипломатичні відносини Еммануель Макрон літератураСуд у Луїзіані вирішить долю активіста Колумбійського університету
Суддя у Луїзіані розгляне можливість звільнення активіста Махмуда Халіла з-під варти. Його депортація пов'язана з протестами проти війни в Газі.
11 квітня 2025 р. 11:54
Оскарівська академія вибачилася за мовчання щодо Балала
Академія кіномистецтв вибачилася після критики за ігнорування Балала, палестинського режисера, затриманого ізраїльськими поселенцями.
29 березня 2025 р. 01:47
Салман Рушді анонсує нову книгу після нападу
Салман Рушді готує до виходу першу книгу після нападу, що залишив його сліпим на одне око. Збірка оповідань вийде 4 листопада.
27 березня 2025 р. 21:34