Вибачення Air Canada
Авіакомпанія Air Canada опублікувала вибачення після того, як стало відомо, що деякі з її літаків демонстрували карти, на яких не було Ізраїлю. Зокрема, флот Boeing 737 MAX опинився в центрі уваги через інтерактивні карти, які замість назви Ізраїлю вказували "Палестинські території". Ці карти були деактивовані для оновлення.
Виявлення проблеми
Проблему вперше помітив пасажир, який звернувся до компанії. Air Canada підтвердила, що ця ситуація стосується 40 літаків Boeing 737. Згідно з інформацією на сайті авіакомпанії, у флоті налічується 43 літаки 737 MAX серед понад 350 загалом. Інтерактивні карти були розроблені французькою аерокосмічною групою Thales, а саму карту виготовила зовнішня компанія, назва якої не розголошується.
Вирішення ситуації
Air Canada та Thales у спільній заяві, наданій CNN, повідомили, що проблему було "вирішено". "Було звернено увагу на те, що інтерактивна карта на флоті Boeing 737 не завжди коректно відображала певні межі Близького Сходу, включаючи межі Держави Ізраїль, на всіх рівнях масштабування," - йдеться у заяві.
Політика компанії
Air Canada зазначила, що її політика полягає в тому, щоб на картах літаків відображалися лише назви міст, і конфігурація даної системи не відповідала цій політиці. Функцію карти було негайно вимкнено на літаках, і авіакомпанія працює з Thales та постачальником карт для перепрограмування літаків. Виправлена карта буде встановлена на флоті з 14 березня.
Вибачення та подальші дії
"Air Canada та Thales вибачаються за незручності, викликані цією ситуацією," - йдеться в заяві. Thales також додала, що карта була надана третьою стороною. "Thales тісно співпрацює з авіакомпанією та залученою третьою стороною, щоб якнайшвидше виправити цю прикру ситуацію," - зазначили вони.
Історичний контекст
Це не перший випадок, коли подібна проблема виникає в авіації. У 2024 році JetBlue вибачилася після аналогічної ситуації з інтерактивною картою. Авіакомпанія повідомила, що переходить на іншого постачальника карт і попросила старого "відкоригувати карту, щоб вона відповідала картографічним рекомендаціям уряду США для цього регіону." Подібний інцидент стався і з British Airways у 2013 році, а у 2018 році SWISS підтвердила, що її політика полягає в тому, щоб повністю вимикати карти під час посадки в Тель-Авіві.